Evden eve nakliyat fiyatları. İstanbul Nakliyat Fiyatları.

Evden eve nakliyat fiyatları. İstanbul Nakliyat Fiyatları.

Evden eve nakliyat fiyatlarını araştırıyor ve en kaliteli hizmeti en uygun fiyata almak istiyorsanız, aşağıda belirtilen hususları muhakkak dikkate alın. Ne uygun fiyatlı diye kötü firmalara razı olun, ne de kaliteli hizmet alayım derken paranız boşa gitsin.

Tabiki evden eve nakliyat fiyatları için sabit veriler vermek yanlış olur. İstanbul evden eve nakliyat fiyatları ile Ankara evden eve nakliyat fiyatları bir olmayacağı gibi, eşyalarınızın durumuna ve almak istediğiniz hizmete göre de fiyatlar farklılık göstermektedir. Öncelikle evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen başlıca etkenleri belirtelim;

Evden eve nakliyat fiyatları. İstanbul Nakliyat Fiyatları.

1. Nereden nereye taşınmak istiyorsunuz?

Nakliyat firmalarının soracağı ilk soru bu olacaktır. Şehir içi taşınma durumlarında mesafe çok önem arz etmese de, adres verirken ayrıntılı adres vermeniz olası hataları önlemek açısından önemlidir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde sadece ilçeyi belirtmek yetmez, mahalle hatta sokağı bile söylemeniz durumunda nakliyat firması değerlendirmesini daha doğru yapacaktır.

Şehirler arası nakliyat durumunda ise mesafe; evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen önemli bir unsurdur.

2. Eviniz kaç odalı? / Ne kadar eşyanız var?

Genellikle nakliyat firmaları ne kadar eşyanız var diye sormak yerine, eviniz kaç odalı diye sorarlar. Evin oda sayısına göre ortalama ev eşyası düşünülerek; uygun nakliyat aracına ve çalışan sayısına karar verilir. Nakliyat aracının büyüklüğü ve çalışan sayısı da fiyatı etkileyen 2. unsurdur. 

Nakliyat firmaları her ne kadar sadece oda sayısını sorsalar da, sonradan oluşabilecek yanlış anlaşılmalara karşı siz yine de eşyalarınızı ayrıntılı olarak belirtin. Hatta odalarınızın fotoğraflarını çekerek nakliyat firmasına gönderin. Böylece; “biz bu kadar eşya olduğunu bilmiyorduk, şu kadar ek fiyat isteriz” diyen firmalara da fırsat vermemiş olursunuz.

Bir de bizim gibi evden eve nakliyat firmalarının vermiş olduğu ücretsiz expertiz hizmetinden muhakkak yararlanın. Böylece hem nakliyat firması eşyalarınızı yerinde değerlendirme fırsatı bulacak, hem de siz nakliyat firması ile yüz yüze tanışma imkanı bulmuş olacaksınız.

3. Kaçıncı kattan, kaçıncı kata taşınacaksınız?

Evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen 3. unsur ise; kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınacağınız. Bu bilgi ile nakliyat firması çalışan sayısına daha doğru karar verecektir. Aynı zamanda taşınacak kat sayısı çok fazla ise veya binanın merdivenleri eşya taşımaya çok elverişli değilse; size asansörlü nakliyat hizmeti önerilecektir.

Bina asansörünün olup olmadığını, varsa bina yönetiminin kullanılmasına müsaade edip etmediğini, merdivenlerin eşya taşımaya uygun olup olmadığını nakliyat firması ile muhakkak paylaşın.

4. Eşyaları kim paketleyecek? / Hangi eşyalar paketlenecek?

Eşyalarınızın doğru paketlenmesi, eşyalarınızın hasar görmemesi açısından çok önemlidir. Nakliyat firmasına hangi eşyaları paketlediklerini ve hangi ambalaj malzemelerini kullandıklarını sormayı unutmayın.

Paketleme ile birlikte diğer önemli husus ise; mobilyalarınızın sökülüp tekrar montajlanmasıdır. Nakliyat firmasından fiyat alırken bu hususu da muhakkak sorun.

Evden eve nakliyat fiyatları, şehirler arası nakliyat fiyatları.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Taşınma ile ilgili en çok sorunlar ve şikayetler şehirler arası taşınma durumlarında meydana gelir. Eğer bulduğunuz firma profesyonel bir firma değilse; eşyalarınız istenilen zamanda taşınmayabilir, uzun mesafeden dolayı eşyalarınız daha çok hasar görebilir ve sizin haberiniz olmadan nakliyat firması sizi farklı bir firmaya yönlendirebilir. Hatta eşyalarınız çalınabilir.

Tüm bu olumsuz örnekleri yaşamamak için, tecrübeli ve profesyonel firmalar ile çalışmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Şehirler arası evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen en önemli unsur ise tabiki yol mesafesidir.


3 Comments

  1. Ali Osman Binici dedi ki:

    Nakliyat fiyatlarından ziyade güvenilir firma bulmak daha önemli.

  2. Sinan Gümüş dedi ki:

    Evet buradaki maddeler olması gerekenler ama piyasa çok farklı, kim ne denk getirirse. Nakliyecilerin insafına kalmış durum. Küçük şehirlerde az nakliyatçı olduğu için güven kaybetmek istemiyorlar. Ama büyük şehirlerde durum çok kötü maalesef.

  3. ali dedi ki:

    Güvenilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al